Skip to content

Atrakcje

wyciąg i stok narciarski

Na polanie za budynkiem konferencyjnym w zimie czynny jest wyciąg narciarski ze 170-metrowym zjazdem. Oferujemy także wypożyczanie sprzętu narciarskiego oraz miłą i profesjonalną obsługę trenera sportów zimowych. Nasz stok to idealne miejsce dla najmłodszych narciarzy oraz osób zaczynających przygodę z tym sportem.

kompleks sportowy

Nowoczesny kompleks sportowy składa się z dwóch boisk przygotowanych do gry w: tenisa ziemnego, piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Boiska posiadają sztuczną nawierzchnię i są ogrodzone. Teren pod boiska został profesjonalnie przygotowany dlatego mogą służyć jako idealne miejsca treningowe dla szkół i klubów sportowych.
Na terenie Ośrodka- dolna część znajduje się również pełnowymiarowe boisko trawiaste do piłki nożnej.

sauna*

Pobyt w saunie suchej umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn. Oprócz tego rozluźnia, relaksuje i pozwala łagodzić napięcie wynikające ze stresu. Warto również zwrócić uwagę na odchudzające właściwości sauny. Dodatkowo sauna poprawia pracę serca, pozwala uregulować skoki ciśnienia i poprawia krążenie.

siłownia

Do dyspozycji gości dostępna jest w pełni wyposażona siłowania.

wanna z hydromasażem *

Kąpiel w wannie to idealny hydromasaż i doskonałe ukrwienie skóry. Dodatkowa zaleta to podniesienie ciepłoty ciała oraz poprawa przemiany materii. Kąpiel w bąbelkach jest też bardzo relaksująca i przynosząca przyjemne rozluźnienie całego ciała.

sale konferencyjne

Ośrodek dysponuje w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi.

wifi

Na terenie całego ośrodka każdy z gości ma dostęp do bezprzewodowego internetu.

sala gimnastyczna

Dla naszych gości oferujemy dostęp do profesjonalnie wyposażonej sali gimnastycznej.

* świadczenia dodatkowo płatne

Ośrodek nasz może też stanowić wspaniałą i bardzo atrakcyjną bazę wypadową dla osób chcących zwiedzić południową Polskę lub pielgrzymować do jej znanych sanktuariów, poczynając od Kalwarii Zebrzydowskiej poprzez Wadowice, Oświęcim, Kraków, Wieliczkę, Myślenice, Limanową, Ludźmierz i aż po Zakopane.

Co nas wyróżnia

cisza i spokój

Nasi goście często podkreślają jak bardzo ośrodek pomaga w wypoczynku. Niewątpliwie dużą role odgrywa tu umiejscowienie ośrodka. W otoczeniu górskiej przyrody, 3 km od najbliższej miejscowości i z dala od ruchliwych dróg wypoczynek i odprężenie przychodzi naturalnie. Piękne otoczenie ośrodka zachęca do wędrówek. Jeśli dodamy do tego znakomitą, zdrową kuchnie, przepis na udany wypoczynek jest gotowy. Ośrodek w Zakrzowie to znakomite miejsce na weekend jak i na dłuższy urlop.

domowa atmosfera

Ta unikalna cecha naszego ośrodka sprawia, że nasi goście do nas wracają. Czym jest domowa atmosfera? Trudno ją zdefiniować chociaż nasi goście często ją podkreślają. Czy jest to połączenie bezpieczeństwa i wolności? Może miła, pomocna obsługa i znakomita kuchnia bazująca na własnych produktach? Wszystko to można znaleźć w naszym ośrodku a każdy może sam odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest domowa atmosfera.

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest charakterystyczną cechą ośrodka w Zakrzowie. Jest to szczególnie istotne dla najmłodszych gości ośrodka, aby mogli korzystać z uroków górskiej przyrody w przyjemny i bezpieczny sposób. Doceniają to zwłaszcza rodzice energicznych maluchów i dzieci a także opiekunowie zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Ośrodek jest położony z dala od ruchliwych dróg, a najbliższa miejscowość jest w odległości ok. 3 km.
Wszystkie obiekty sportowe ośrodka są zaprojektowane według najlepszych standardów bezpieczeństwa i stanowią znakomitą okazję dla ruchu i sportu dla dzieci i młodzieży. Ośrodek posiada własny, bezpieczny stok narciarski specjalnie dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży.

dla rodzin

Rodziny przyjeżdżające do ośrodka są szczególnie mile widziane. Posiadamy odpowiednio wyposażone pokoje, łącznie z łózkami piętrowymi, znakomite zaplecze sportowe oraz zdrową kuchnię, odpowiednią dla dzieci i młodzieży. Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych młodych gości. Specjalna oferta dla rodzin dotyczy również cen pobytu. Ośrodek w Zakrzowie to bardzo dobry wybór jeśli chcą Państwo spędzić czas z rodziną w otoczeniu czystej, górskiej przyrody.

Historia

17 czerwca 2013
10 lecie
Z tej to okazji odbyła się uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji pracowników tegoż Ośrodka, wolontariuszy i dzieł Caritas oraz wspólne świętowanie. Po Mszy św. koncelebrowanej , wieloletni pracownicy Caritas Archidiecezji Krakowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na świątecznym festynie bawili się wspólnie pracownicy i ich rodziny wraz z zaproszonymi gośćmi.
17 czerwca 2013
25 lat posługi Ojca Świętego
ośrodek im. Jana Pawła II
Powiadomiony o tej decyzji Ojciec Święty udzielił wszystkim, zarówno tym, którzy będą korzystać z ośrodka w Zakrzowie, jak i pracownikom Caritas, swojego błogosławieństwa. Na terenie ośrodka znajduje się ołtarz, który podczas ostatniej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny stał na Błoniach krakowskich. Przy tym ołtarzu Mszę świętą celebrowali Jan Paweł II oraz Benedykt XVI.
25 lat posługi Ojca Świętego
28 czerwca 2003
Caritas Archidiecezji Krakowskiej
Wyremontowany ośrodek poświęcił Metropolita Krakowski, ks. kard. Franciszek Macharski
28 czerwca 2003
do lat 90
Ośrodek
Po II wojnie światowej, aż do lat dziewięćdziesiątych w Zakrzowie organizowano kolonie dla dzieci żołnierzy i pracowników wojskowych. Potem pustym i niszczejącym ośrodkiem w Zakrzowie zainteresowała się Caritas Archidiecezji Krakowskiej, szukająca miejsca na organizowane przez siebie co roku wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Ośrodek zakupiono od Agencji Mienia Wojskowego i po przeprowadzeniu gruntownego remontu udostępniono go dzieciom, młodzieży i rodzinom, jako całoroczny ośrodek wypoczynkowy.
do lat 90
okres międzywojenny
Początki
Ośrodek w Zakrzowie ma swoją bogatą historię. Początki jej sięgają odrodzenia niepodległej Rzeczypospolitej. Zbudowany został na potrzeby wojska polskiego po odzyskaniu niepodległości. W okresie międzywojennym odbywały się tu ćwiczenia między innymi 12. Pułku Piechoty, do którego należał ojciec papieża Jana Pawła II. Także w okresie międzywojennym po raz pierwszy zwrócono uwagę na dobroczynny klimat okolic Zakrzowa, korzystny zwłaszcza dla dzieci dotkniętych schorzeniami górnych dróg oddechowych.
okres międzywojenny